Gezamenlijk eerbetoon

Brandweer Nederland/de Raad van Commandanten en Directeuren Veiligheidsregio roepen kazernes in het hele land op om een herdenkingsmoment te organiseren, door het water-ereteken te maken en de brandweervlag halfstok te hangen. Een mooi gezamenlijk eerbetoon van en voor alle brandweercollega’s. 

Water-ereteken om 13.00 uur

In onze regio gaan drie posten in onze regio om 13.00 uur het water-ereteken maken:

  • Post Dirkshorn
  • Post Heerhugowaard
  • Post Hoorn

Het ereteken wordt gevormd door twee brandweerspuiten die een boog van water maken en elkaar raken op 10 meter hoogte.

Brandweervlag halfstok

We vragen aan alle brandweerposten in onze regio de brandweervlag halfstok te hangen, van 12.00 tot 15.00 uur. Ook vragen we hen om de profielfoto van hun Facebook en/of Instagram-postaccount aan te passen naar het zwarte brandweerlogo.

Herdenkingsmonument in Arnhem

In Arnhem staat het Nationaal Brandweermonument als eerbetoon aan alle brandweercollega’s die ons zijn ontvallen tijdens het uitvoeren van hun werk. Het monument is ook een waarschuwingsteken voor de gevaren die brandweercollega’s lopen tijdens de uitoefening van het vak. Op zaterdag 21 juni zijn genodigden welkom bij deze landelijke herdenking. Namens onze regio is Kees Jong, plaatsvervangend regionaal commandant, hierbij aanwezig.