Meer dan de helft van onze brandweerposten rukte één of meerdere keren uit. Na het afhandelen van een melding bleven veel posten nog even paraat op de kazerne, in afwachting van nieuwe meldingen. Naarmate de avond vorderde en de wind afnam, konden zij steeds sneller weer naar huis.

Omgevallen bomen, losgeraakte bouwhekken

De meeste meldingen gingen over omgevallen bomen, losgeraakte bouwhekken en schade aan daken. Opvallende incidenten waren er niet. Wel werden enkele wegen tijdelijk afgesloten, onder andere in Den Helder vlak bij de TESO-terminal.

Toen de TESO nog voer, hebben we voor de zekerheid een reserve tankautospuit (TS) naar Texel gebracht. Er is geen inzet geweest op het eiland, maar wanneer de boot mogelijk niet kan varen, neemt de brandweer extra maatregelen om de paraatheid te waarborgen.

Naast de stormmeldingen kwamen er ook vijf spoedmeldingen (prio 1) binnen. Vier daarvan betroffen stormschade op grotere wegen, waaronder de A7, waarbij ook mensen gewond raakten. Daarnaast was er een schoorsteenbrand.

Decentrale coördinatie

Op onze meldkamer waren extra brandweercentralisten aanwezig om de drukte goed te kunnen verwerken. Om de 112-meldkamer te ontlasten, schaalde de brandweer op met een decentrale uitgifte. Hierbij kunnen de 112-centralisten meldingen doorzetten naar een bezetting van brandweercollega’s op ons hoofdkantoor. Zij verdelen de meldingen verder over de posten in de regio.

Normaal gesproken bepaalt de meldkamer welke brandweerpost op een melding afgaat. Bij decentrale uitgifte blijft de meldkamer de meldingen aannemen, maar kan ze een deel daarvan doorzetten naar brandweercollega’s in de regio die tijdelijk de coördinatie overnemen. Zij bekijken welke post het best kan uitrukken en verdelen zo de meldingen.

Zo kon de meldkamer zich richten op de meldingen met de grootste spoed. Rond 21.00 uur kon de decentrale uitgifte weer worden afgesloten.

Voorbereiding en samenwerking

Voorafgaand aan de storm werden verschillende voorbereidingen getroffen. De brandweer en andere partners, zoals TESO, het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en Rijkswaterstaat, hielden contact over de verwachte impact en de waterstanden. Zo kon snel worden opgeschaald als de situatie daarom vroeg.