Brand winkel Gedempte Gracht in Schagen
De brandweer is onderweg naar de Gedempte Gracht in Schagen voor een uitslaande brand bij een winkel. Meer informatie volgt
Update 9 september - 21:22
Er is zojuist een afsluitend NL-Alertbericht verstuurd met de tekst:
NL-Alert ingetrokken voor brand aan Gedempte Gracht in Schagen. De brand is onder controle. Als u geen last meer heeft van de rook, kunt u ramen en deuren weer openen en ventilatie aanzetten. Meer informatie: www.vrnhn.nl
Einde berichtgeving.
Update 9 september - 20:02
Bij de brand zijn roetdeeltjes vrijgekomen. Op het bijgaande kaartje is te zien waar de verkenningseenheden van de brandweer deze roetdeeltjes hebben aangetroffen tijdens hun metingen. Ook net buiten dit gebied kunnen deeltjes terecht zijn gekomen.
Roetdeeltjes bevatten vrijwel altijd schadelijke stoffen. Deze stoffen kun je binnenkrijgen via de huid, via de mond of via inademing naar je longen. Roet en brokstukken aanraken zonder handschoenen is daarom onverstandig.
Lees daarom hier hoe je de deeltjes veilig kunt verwijderen: https://www.vrnhn.nl/wat-kan-ik-doen-bij/brand-en-rook/na-een-brand
Update 9 september - 16:48
Bij de brand in een winkel aan de Gedempte Gracht in Schagen komt veel rook vrij. Hierover is een NL-Alert verstuurd in de omgeving. Zo werkt NL-Alert: NL-Alert | Veiligheidsregio Noord-Holland Noord (vrnhn.nl)
Update 9 september - 16:06
Bij de brand aan de Gedempte Gracht komt veel rook vrij. Last van de rook? Sluit ramen en deuren en zet mechanische ventilatie uit. Ben je buiten? Zoek een plek op uit de rook. Rook is schadelijk! Meer informatie volgt.
Wil je weten wat je kunt doen bij brand en rook, kijk dan hier Brand en rook | Veiligheidsregio Noord-Holland Noord (vrnhn.nl)